Skip links
aranzacja-kuchni-kiekrz

Jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz | Projektowanie wnętrz Poznań

Opinie i doświadczenia znajomych

To rzecz jasna banał, jednak w tym przypadku po prostu się sprawdza. Tak jak w przypadku innych usług, z których często korzystamy, zdanie znajomych, których opinie są dla nas istotne, tu także się sprawdzą. Przynajmniej do momentu spotkania z potencjalnym projektantem. Jednak i tu ryzyko braku dopasowania charakterów jest statystycznie mniejsze niż w przypadku spotkania z losowo wybranym architektem wnętrz. W końcu kandydat, czy kandydatka do wykonania projektu wnętrz naszych marzeń, przeszli sito wymagań naszych przyjaciół, zatem wiemy już całkiem sporo na temat zalet, wad, jakości pracy, czy modelu współpracy ze strony architekta wnętrz. Tych informacji raczej nie odnajdziemy na stronach internetowych czy innych kanałach dotarcia architektów wnętrz.

Projektanci wnętrz  – opinie i doświadczenia nieznajomych

Mam tu na myśli wszelkiego rodzaju opinie dostępne w sieci. Paleta jest w tym wypadu całkiem spora: od wizytówki Google’a, po dedykowane opiniom portale, nie tylko branżowe. Nie muszę tu wspominać, że zalecana jest w tym wypadku ostrożność. Nie każda opinia pochodzi od osoby mającej kontakt z opiniowanym – pozytywne zdanie może być rodzajem promocji, lub tekstu sponsorowanego. Jeśli jednak jesteśmy dość krytyczni, aby nie wierzyć wszystkiemu co czytamy w sieci, możemy i w tym wypadku wyciągnąć użyteczne informacje, które będą pierwszym sitem dla interesujących nas kandydatów.

Wyszukiwarka architektów wnętrz w portalach branżowych

Kolejnym pomysłem na znalezienie interesującego nas architekta są portale branżowe i funkcjonujące w nich wyszukiwarki. Jednym z najpopularniejszych takich portali jest homebook.pl.  Znajdziemy tam całkiem pokaźną grupę specjalistów branży projektowej z każdego regionu naszego kraju. Oprócz wyszukiwarki (rzecz jasna liczba projektantów ograniczona jest tylko do tych biur, które nawiązały z portalem jakiś rodzaj współpracy) można tam znaleźć również liczne artykuły dotyczące remontów, najnowszych trendów wystroju etc.

Wyszukiwarka Google i przeglądanie witryn projektantów wnętrz.

Czy trzeba wspominać o wyszukiwarce Google’a? Dla porządku wspomnę o tym narzędziu, choć oprócz opinii znajomych, to raczej podstawowe narzędzie. Znajdziemy tu w zasadzie wszystkich specjalistów – dziś już w zasadzie nie znajdzie się nikogo nie posiadającego witryny internetowej. Obecność w sieci w równa się indeksowaniu treści witryn przez algorytmy Google’a co przekłada się na danej pozycji w wynikach wyszukiwania. Warto w tym miejscu dodać, że proces wyszukiwania podaje wyniki organiczne i płatne, specjalnie oznaczone jako sponsorowane. Korzystając z wyszukiwarki dostaniemy błyskawicznie listę pracowni architektury wnętrz w najlepszy sposób odpowiadający treści zadanego przez nas pytania. Niektórzy wolą działać w ten sposób, tworząc swoisty konkurs ofert i rozsyłając zapytania do wybranych biur.

Social media

To kolejne kanały obecności projektantów wnętrz. Zazwyczaj oprócz witryn internetowych posiadają profile facebookowe, czy instagramowe – ograniczając się tylko do tych dwóch kanałów. Niektórzy oferują swą obecność także w postaci ruchomych obrazków na You Tube, czy Tik Tok. Do wyboru, do koloru i według umiejętności. Nie każdy bowiem ma takie zdolności, a nawet potrzebę by stać się gwiazdą social mediów. Bardzo dużo możliwości dają kanały obrazkowe, w postaci Instagrama, czy nieco inaczej sprofilowanego Pinteresta. Jako, że większość z nas to wzrokowcy galeria projektu, który nas urzekł może być decydująca w wyborze architekta wnętrz.

Rozmowa ponad wszystko…

To wręcz moje motto, choć zdaję sobie sprawę, że nie każdy dobrze się czuje w kontakcie bezpośrednim. Zachęcam wtedy choć do pierwszej rozmowy telefonicznej, która może dać więcej niż zachwyt nad znalezionym w sieci projektem danego specjalisty. Nie chodzi mi tu nawet o rzeczy formalne jak dostępny termin, umowę, czy budżet inwestycji. Moim zdaniem rozmowa pozwala na wzajemne „wyczucie” co może z jednej strony przełamać pierwsze lody, ale także zakończyć współpracę zanim na dobre się zaczęła – w grę wejdą tu po prostu czynniki osobowościowe stron. To bardzo dobrze, bo pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i niepotrzebnych stresów. Idealnym połączeniem zatem jest podobny gust estetyczny i chemia pomiędzy klientem a projektantem. Albo chociaż chemia. Zdarzają się oczywiście realizacje, gdzie te warunki nie są spełnione a efekt prac jest w ocenie klientów bardzo dobry. Tu w grę wchodzi profesjonalizm architekta wnętrz i ostatecznie tego właśnie Państwu życzę.

smochowice-salon-sofa

Eleganckie i wygodne wnętrze w Smochowicach

projekt-lazienki-wygodna-kabina-prysznicowa

Wygodna łazienka pod Poznaniem

projekt-kuchni-w-kamienicy-wilda-poznan

Projekt kuchni w kamienicy na Wildzie

kuchnia-kiekrz-nowoczesna-zabudowa

Projekt otwartej kuchni w Kiekrzu

Aranżacja łazienki na Strzeszynie Greckim

projekt-salki-konferencyjnej-lampy-ścienne

Projekt wnętrza biura firmy logistycznej

salon-z-kuchnią-i-jadalnia-widok-calosci

Mieszkanie na Wergiliusza w Poznaniu

Nowoczesne wnętrze na Owidiusza w Poznaniu

projekt-salonu-z-kuchnia-lazarz

Wnętrze skandynawskim stylu na Łazarzu

Explore
Drag