Skip links
home-office-nowoczesny

Jak stworzyć idealne biuro w domu | Projekty wnętrz Poznań

Home office – wybierz właściwe miejsce do pracy

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej przestrzeni w domu.  Postaw na komfort i spokój – to się po prostu opłaci. Jeśli posiadasz osobny pokój, który może stać się biurem, to świetnie! Jeśli nie – nie przejmuj się, z pomocą przychodzą narożniki, korytarze czy nawet szafy. Kluczowe, aby miejsce do pracy domowej było możliwie jak najbardziej oddzielone od codziennych hałasów i ciągów codziennej komunikacji współlokatorów.

organizacja-miejsca-pracy

Biurko to podstawa

Biurko to serce Twojego home office, więc warto zadbać o odpowiednią powierzchnię roboczą. Wybierając biurko pomyśl jakiego typu praca będzie na nim wykonywana. Pamiętaj, że nie musisz wydawać fortuny – stare stoły czy regały mogą być równie funkcjonalne, a przy okazji stworzyć oryginalny klimat całości.

Postaw na wygodne krzesło biurowe

Krzesło to kolejny istotny element, który wpływa na Twój komfort pracy. Przemyślana inwestycja w ergonomiczne krzesło to nie tylko dbałość o zdrowie, ale także gwarancja wydajności. Pamiętaj, że warto dostosować wysokość krzesła do biurka, aby utrzymać prawidłową postawę. Pisałam już o tym wcześniej: na tym meblu nie warto oszczędzać, a dobry fotel będzie służył lata. Dobrą decyzję poprzedzającą zakup będą odwiedziny w specjalistycznym salonie oferującym szeroką paletę mebli biurowych, w tym foteli. Jedno z takich miejsc znajdziesz tu.

Dostęp światła dziennego | Projektowanie wnętrz Poznań

Pisałam już o tym wcześniej – dobre oświetlenie to klucz do efektywnej pracy. Staraj się zatem umieścić biurko w pobliżu. Dostęp naturalnego światła jest niezastąpiony i sprzyja efektywności zajęcia. Jeśli z jakiegoś powodu niemożliwy jest powyższe rozwiązanie , zainwestuj w lampkę biurkową z regulowaną głowicą i białym światłem. Unikaj oślepiających żarówek – te mogą powodować zmęczenie wzroku.

Organizacja domowego miejsca pracy | Aranżacje wnętrz Poznań

Porządek na biurku to porządek w głowie (a może odwrotnie…)! W każdym razie warto zadbać o praktyczne rozwiązania, takie jak półki, segregatory czy pojemniki na drobiazgi. Dostosuj przestrzeń do własnych potrzeb. To Ty decydujesz, co jest dla Ciebie wygodne i funkcjonalne. Rozwiązań porządkujących biurkowe życie jest mnóstwo i każde na swój sposób poprawia jakość naszego domowego biura

Home office – symbol naszych czasów

Symbol, moda, wymóg – różnie z tym bywa. Jeśli jednak już siadamy w domu przez ekranem firmowego monitora warto sprawić, by strefa pracy była funkcjonalnie wyodrębniona od reszty mieszkania czy domu. Mówi się, że lepiej nie przynosić pracy do domu. W wypadku pracy zdalnej to niemożliwe, dlatego tym bardziej należy zrobić możliwie wiele, by te dwa światy, domowy i zawodowy, pozostały oddzielone. Choćby projektując odpowiednio nasze domowe biuro

smochowice-salon-sofa

Eleganckie i wygodne wnętrze w Smochowicach

projekt-lazienki-wygodna-kabina-prysznicowa

Wygodna łazienka pod Poznaniem

projekt-kuchni-w-kamienicy-wilda-poznan

Projekt kuchni w kamienicy na Wildzie

kuchnia-kiekrz-nowoczesna-zabudowa

Projekt otwartej kuchni w Kiekrzu

Aranżacja łazienki na Strzeszynie Greckim

projekt-salki-konferencyjnej-lampy-ścienne

Projekt wnętrza biura firmy logistycznej

salon-z-kuchnią-i-jadalnia-widok-calosci

Mieszkanie na Wergiliusza w Poznaniu

Nowoczesne wnętrze na Owidiusza w Poznaniu

projekt-salonu-z-kuchnia-lazarz

Wnętrze skandynawskim stylu na Łazarzu

Explore
Drag