Skip links
projektowanie-pokoju-wilda

Architekt wnętrz – dobre powody, dla których warto skorzystać z jego usług

Doświadczenie – najlepsza broń projektanta wnętrz

Pomysł, poczucie estetyki, znajomość konkretnych zasad, jakimi rządzi się przestrzeń, praktyczna wiedza o materiałach – to wszystko ma znaczenie przy projektowaniu wnętrz. Jednak tym, co liczy się najbardziej, jest doświadczenie. Dobry projektant wie na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę, aby aranżacja była spójna, funkcjonalna i przyniosła jak najwięcej satysfakcji Klientom. Zakres współpracy w zakresie projektowania wnętrz zależy od indywidualnych ustaleń. Jedni zamawiają sam projekt, a wykonaniem zajmują się we własnym zakresie, inni decydują się jeszcze na nadzór autorski.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, w przypadku współpracy z moim biurem otrzymasz:

  • modele 3D wszystkich pomieszczeń objętych realizacją
 
  • profesjonalne rysunki i dokumentację techniczną dla wykonawców,

Kreatywność i nieszablonowe podejście

Dobry architekt wnętrz widzi potencjał w każdej przestrzeni oraz stworzy dla Ciebie indywidualnie dopasowany projekt. Nieistotne jest czy to kawalerka, biuro, mieszkanie o nietypowym układzie, czy poddasze. W zasadzie im bardziej nietypowe wnętrze tym większe wyzwanie dla dobrego projektanta. Z jego pomocą łatwiej jest wybrać wariant, który będzie strzałem w dziesiątkę.

Architekt wnętrz – oszczędność czasu i pieniędzy

Koszt związany z usługą projektowania wnętrza mieszkania lub domu to zazwyczaj kilka procent całościowych kosztów remontu. Zatem szybko się zwraca. W przypadku remontu na własną, jedna nietrafiona decyzja często pociąga za sobą kolejne, a koszty zaczynają wymykać się spod kontroli. Poza tym, przy braku doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu prac łatwo pominąć wiele aspektów, które z punktu widzenia estetyki są niezbędne. Łatwo je pominąć lub nie doszacować kosztów z tym związanych. Pomoc projektanta wnętrz okazuje się więc bezcenna. Po pierwsze, bardziej realistycznie określisz budżet remontu. Nie bez znaczenia jest pomoc architekta w wyborze konkretnych materiałów. To często niedoceniana część remontu, ale pochłaniająca olbrzymią ilość czasu i energii. Szeroka wiedza projektanta dotycząca oferowanych na rynku produktów pozwoli na komfortowe przejście tego etapu. Dobry architekt wnętrz ma także duże doświadczenie związane z przebiegiem prac remontowych i zazwyczaj potrafi przewidzieć ile trwać będą pracę, a tym samym pomaga Klientom spojrzeć na tę kwestię bardziej realistycznie. Z mojego doświadczenia wynika bowiem, że przystępując do remontu mamy w większości zbyt optymistyczne założenia co do czasu trwania prac.

Nadzór autorski nad jakością prac

Architekci współpracują zazwyczaj ze sprawdzonymi firmami wykonawczymi. Sprawdza się to w szczególności w modelu nadzoru wykonawczego prac. Architekt ma wtedy większa kontrolę nad przebiegiem remontu. Odpowiednia jakość i dbałość o szczegóły – nie każda ekipa jest w stanie zagwarantować właściwą realizację przyjętej aranżacji wnętrza. Oczywiście nie zawsze wykonywany jest nadzór jednak projektant z pewnością poleci kilku godnych zaufania wykonawców. Jeśli więc zastanawiasz się gdzie znaleźć zaufane ekipy – na pewno wiele z nich wykonuje właśnie prace z polecenia architektów 😊.

Reasumując…

Doświadczony architekt wnętrz jest ogromnym wsparciem w wielu sytuacjach – zarówno na etapie tworzenia projektu, jak i jego realizacji. Ci zoptymalizować budżet, podpowie, na czym spokojnie możesz zaoszczędzić, a w co lepiej zainwestować trochę więcej. W przypadku aranżacji „pod klucz” dodatkowo dopilnuje wszystkiego za Ciebie. Zamówienia potrzebnych materiałów, szukanie kompetentnych fachowców, umawianie terminów, pilnowanie harmonogramu – tym już zajmie się projektant. Nie musisz wtedy być non stop pod telefonem ani pojawiać się w miejscu inwestycji. Do tego masz pewność, że prace przebiegną sprawnie, czyli bez opóźnień, przestojów, a ponadto większych kosztów. Biorąc pod uwagę, że koszt usługi architekta wnętrz w to zazwyczaj kilka procent całościowych kosztów remontu, odpowiedź na pytanie czy korzystać powinna być prostsza 😊.

smochowice-salon-sofa

Eleganckie i wygodne wnętrze w Smochowicach

projekt-lazienki-wygodna-kabina-prysznicowa

Wygodna łazienka pod Poznaniem

projekt-kuchni-w-kamienicy-wilda-poznan

Projekt kuchni w kamienicy na Wildzie

kuchnia-kiekrz-nowoczesna-zabudowa

Projekt otwartej kuchni w Kiekrzu

Aranżacja łazienki na Strzeszynie Greckim

projekt-salki-konferencyjnej-lampy-ścienne

Projekt wnętrza biura firmy logistycznej

salon-z-kuchnią-i-jadalnia-widok-calosci

Mieszkanie na Wergiliusza w Poznaniu

Nowoczesne wnętrze na Owidiusza w Poznaniu

projekt-salonu-z-kuchnia-lazarz

Wnętrze skandynawskim stylu na Łazarzu

Explore
Drag