Skip links
poddasze-aranżacja

Poddasze użytkowe – szansa na idealne wnętrze

Poddasze aranżacja

Aranżacja poddasza wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania i planowania. Poddasze musi być dobrze izolowane, aby nie tracić ciepła w zimie oraz chronić przed nadmiernym nagrzewaniem latem. Warto także pamiętać o dobrze dobranej wentylacji, która pozwoli na swobodny przepływ powietrza, a tym samym zapobiegnie powstawaniu wilgoci.

Pokój na poddaszu aranżacje

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego stylu i koloru. W przypadku poddasza najlepiej sprawdzą się jasne, naturalne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń – jest to istotne z uwagi na skosy powstałe podczas zabudowania słupów konstrukcyjnych dachu, Ważne jest także odpowiednie doświetlenie, najlepiej korzystając z naturalnego światła, co wymaga wstawienia dodatkowych nowych okien. 

Sprawdź moje pomysły aranżacyjne poddasza.

projekt-pokoju-dziewczynki-biale-meble

Zabudowa poddasza

Podstawą jest dobry projekt. Poddasze czy strych mają zazwyczaj dużą powierzchnię licząc metry kwadratowe po podłodze. Występowanie skosów zmniejsza powierzchnię całkowitą – dobre zaplanowanie przestrzeni pozwoli na uniknąć pomyłek w rozmieszczeniu pomieszczeń.

Koszt zabudowy poddasza

Nie odkryję Ameryki pisząc, że im bardziej polecana ekipa, tym droższa. W przypadku aranżowania poddaszy warto postawić na sprawdzone ekipy, zarówno budowlane jak i stolarzy – tu z pewnością część mebli będzie wykonywana pod wymiar. Niemniej z uwagi na charakter poddasza koszt remontu może być całościowo niższy od remontu podobnej wielkości powierzchni mieszkania – mniej to wyburzeń, większość instalacji kładzie się od podstaw bez konieczności przeróbek etc.

Dobrze zaprojektowanie i wykonane poddasze może zamienić zaniedbany strych w istne cacko do mieszkania, pracy, lub odpoczynku i tego wszystkim rozważającym taką inwestycję życzę.

Explore
Drag