Skip links
projekt-kuchni-wilda-kamienica-podświetlana-sciana

Projektowanie kuchni Poznań

Salon z kuchnią aranżacje

Kuchnia to jedno z kluczowych pomieszczeń mieszkania, czy domu. Nazywana nierzadko ich „sercem”. Właściwe zaprojektowanie jest zatem bardzo istotne. Nierzadko Klienci chcą zmodernizować tylko to pomieszczenie, a podejmując się takiego zadania architekt bierze pod uwagę klika kwestii. Podstawową jest możliwość połączenia kuchni z salonem (wiąże się często z wyburzeniem ściany). Zaletą jest na pewno większa przestrzeń i możliwość stworzenia wyżej wymienionego „serca domu”, miejsca wokół którego gromadzi się rodzina. Podobnie jak na zdjęciu poniżej.

salon-z-kuchnią-i-jadalnia-widok-calosci

Kuchnia w kamienicy

Wielką zaletą przedwojennego budownictwa jest wysokość pomieszczeń. Zatem nawet w dawnych dużych mieszkaniach podzielonych na mniejsze, pozostaje wrażenie pewnego oddechu – niski sufit nie przytłacza i ostatecznie mamy wrażenie większej przestrzeni do życia. Tu z pewnością wada są stare instalacje, natomiast nowa kuchnia zazwyczaj wymaga częściowej przynajmniej wymiany instalacji, zatem położenie nowych rur, czy instalacji nie jest elementem, który „położy” budżet inwestycji. Uwielbiam projekty w kamienicach – dają możliwość odkrycia lokatorom kuchni na nowo.

Jak dobrać meble do kuchni

Kolejną kwestią do rozwiązania jest wybór mebli. Kupno w sklepie jest  pewnością tańsze, aczkolwiek nie daje takich możliwości jak zamówienie ich u stolarza. Warto zaznaczyć, że nasze biuro współpracuje z wieloma wykwalifikowanymi zakładami stolarski – zrealizowaliśmy wspólnie wiele ciekawych projektów.

Jak przebiega przygotowanie projektu kuchni

Projektant wnętrz przygotowuje propozycje najbardziej optymalnego rozwiązania zabudowy. Robiąc to we własnym zakresie łatwo zbagatelizować ilość potrzebnych szafek do przechowywania. Oprócz kwestii stricte funkcjonalnych jak ilość szafek, dobór urządzeń, czy rozmieszczenie gniazd elektrycznych, równie ważną kwestia jest sprawa personalizacji wizualnej – doboru kolorów mebli, dodatków, uchwytów. Na tym polega praca architekta – przedstawia całościową wizję kuchni, a projekt zawiera oprócz rysunków poglądowych także strony wykonawcze potrzebne ekipie remontowej do odpowiedniego umiejscowienia elementów instalacji czy glazury.

Dodatkiem do właściwego projektu są także rekomendacje projektanta dotyczące doboru urządzeń czy armatury, a także wizyty w specjalistycznych salonach sprzedaży, gdzie za jednym zamachem można wybrać wszelkie niezbędne materiały.

Podsumowując: projekt nowej kuchni to zadanie niełatwe. Fachowa wiedza projektanta może zmienić to pomieszczenie w coś zupełnie nieoczekiwanego – oczywiście w pozytywnym sensie tego słowa.

Pinterest kuchnia

Bez social mediów jak bez ręki. Polecam zatem korzystanie z nich w dobrym celu – na przykład w szukaniu inspiracji. Nieocenionym ich źródłem jest Pinterest. To doskonały wstęp do pracy projektowej. Dla wielu z nas o wiele prostsze jest pokazanie jaki styl na się podoba niż opisanie słowami swoich gustów. Bazując na tych informacjach projektowanie nie tylko kuchni zresztą, przynosi lepsze dla klientów rezultaty.

Salon z aneksem kuchennym 

projekt-kuchni-w-kamienicy-wilda-poznan

Projekt kuchni w kamienicy na Wildzie

kuchnia-kiekrz-nowoczesna-zabudowa

Projekt otwartej kuchni w Kiekrzu

Projekt kuchni na Strzeszynie w Poznaniu

Explore
Drag