Skip links
projekt-kuchni-wilda-kamienica-podświetlana-sciana

Projektowanie kuchni Poznań

Projekt kuchni

Kuchnia to jedno z kluczowych pomieszczeń mieszkania, czy domu. Nazywana nierzadko ich „sercem”. Właściwe zaprojektowanie jest zatem bardzo istotne. Nierzadko Klienci chcą zmodernizować tylko to pomieszczenie, a podejmując się takiego zadania architekt bierze pod uwagę klika kwestii.

Projektowanie kuchni według najnowszych trendów

W czasach powstawania osiedli z wielkiej płyty kuchnia była zazwyczaj wydzielona od reszty mieszkania co znacznie ograniczało jej funkcje. Obecnie nawet w starszym budownictwie modernizuje się łącząc z salonem. Oprócz wrażenia „odzyskania” metrażu, rozbudowaniu podlega także funkcja – zyskujemy przestrzeń do wspólnego spędzania czasu zorganizowanego na przykład – dlaczego nie – wokół wspólnego przyrządzania i spożywania posiłków. Dlatego już na początku warto sprawdzić możliwości zmiany układu ścian.

Niestandardowy projekt kuchni

Innym rozwiązaniem – wymagającym więcej zachodu i rozbudowującego projekt jest zamiana pomieszczeń i umieszczenie kuchni w innej części mieszkania. Tu potencjalną przeszkodą jest możliwość wykonania podłączeń wody – rzecz w kuchni niezbędna.

Jak dobrać meble do kuchni

Kolejną kwestią do rozwiązania jest wybór mebli. Kupno w sklepie jest  pewnością tańsze, aczkolwiek nie daje takich możliwości jak zamówienie ich u stolarza. Warto zaznaczyć, że nasze biuro współpracuje z wieloma wykwalifikowanymi zakładami stolarski – zrealizowaliśmy wspólnie wiele ciekawych projektów.

Jak przebiega przygotowanie projektu kuchni

Projektant wnętrz przygotowuje propozycje najbardziej optymalnego rozwiązania zabudowy. Robiąc to we własnym zakresie łatwo zbagatelizować ilość potrzebnych szafek do przechowywania. Oprócz kwestii stricte funkcjonalnych jak ilość szafek, dobór urządzeń, czy rozmieszczenie gniazd elektrycznych, równie ważną kwestia jest sprawa personalizacji wizualnej – doboru kolorów mebli, dodatków, uchwytów. Na tym polega praca architekta – przedstawia całościową wizję kuchni, a projekt zawiera oprócz rysunków poglądowych także strony wykonawcze potrzebne ekipie remontowej do odpowiedniego umiejscowienia elementów instalacji czy glazury.

Dodatkiem do właściwego projektu są także rekomendacje projektanta dotyczące doboru urządzeń czy armatury, a także wizyty w specjalistycznych salonach sprzedaży, gdzie za jednym zamachem można wybrać wszelkie niezbędne materiały.

Podsumowując: projekt nowej kuchni to zadanie niełatwe. Fachowa wiedza projektanta może zmienić to pomieszczenie w coś zupełnie nieoczekiwanego – oczywiście w pozytywnym sensie tego słowa.

Projekt kuchni w stylu industrialnym na Strzeszynie w Poznaniu

Explore
Drag