Skip links
aranzacja-łazienki-z-oryginalną-kabiną prysznicową

Projektowanie łazienki, łazienek Poznań | Architekt wnętrz Poznań

Mała łazienka aranżacje łazienek

Najczęstsze dotyczą aranżacji małych łazienek. To oczywiście nie dziwi. Najpopularniejsze są mieszkania w blokach, gdzie łazienka nie jest centralnym miejscem i nie na w związku z tym dużej powierzchni. Jeszcze gorzej jest w budownictwie powojennym. Nierzadko zdarza się, że remont (często odziedziczonego) mieszkania rozpoczyna się od trącącej już myszką łazienki. Bardzo lubię takie zlecenia, są prawdziwym wyzwaniem. Zresztą nie tylko dla mnie, ale i dla ekip wykonawczych, które musza od nowa położyć instalacje, bo oryginalne nadają się już tylko do muzeum PRL 🙂

Aranżacje mała łazienka z prysznicem

Często tak przyzwyczajamy się do aktualnego układu pomieszczenia, że trudno samemu wymyślić coś kategorycznie innego i świeżego. Spojrzenie osoby z zewnątrz może przynieść zaskakujące efekty. Nierzadko zdarzało mi się, że moje propozycje wywracały do góry nogami (na plus :-))pierwotne założenia inwestorów przyzwyczajonych do takiego a nie innego układu pomieszczenia. Jeśli masz wannę, warto się zastanowić nad czy nie warto z niej zrezygnować dla innych korzyści. Jest to ważne szczególnie w małych łazienkach. Nagle w dodatkowej przestrzeni może pojawić się dodatkowe urządzenie (pralka, suszarka), czy zabudowa meblowa pozwalająca ukryć łazienkowe tekstylia czy środki czystości. 

Remont łazienki koszt

Rozważając remont łazienki należy zastanowić się przede wszystkim nad budżetem inwestycji. Doświadczenie podpowiada, że warto czasem poczekać i przystąpić do prac z wyższą kwotą, pozwalającą na dobór takich urządzeń i materiałów jakie chcemy a nie tych jakie są dostępne. Planujmy zatem zakładając pewną rezerwę. Produkt wyższej jakości jest droższy (choć często różnice nie są tak duże jak można się spodziewać), ale bardziej ponadczasowy.
Oczywiście zdarzają się także okazje cenowe: armatura z wycofywanej kolekcji, czy końcówki płytek.  Jeśli jednak nie masz na to czasu, czy ochoty, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług architekta wnętrz. Projektant siłą rzeczy jest na bieżąco z ofertą rynku i bezbłędnie wyławia wyjątkowe oferty, by wkomponować je później w wystrój pomieszczenia – łazienki i nie tylko zresztą.

Dla szukających nieszablonowych rozwiązań alternatywą może być…

Łazienka bez płytek

Takie rozwiązanie wbrew pozorom nie jest tańsze. Rezygnując z glazury należy poszukać zaawansowanych metod chroniących pomieszczenie przed wilgocią. Zastosowane materiały muszą być zatem odpowiednio impregnowane, a sama łazienka właściwie wentylowana. W przeciwnym razie wizyta pleśni gwarantowana.

Jestem nastawiona praktycznie i raczej odradzam ekstrawagancje, które z czasem przynoszą więcej problemów niż korzyści. Niemniej łazienka bez płytek na pewno  będzie przełamaniem schematu, nie tylko praktyczności 🙂

Salony łazienek

Jeśli planujecie przeprowadzić remont łazienki samodzielnie, z szeroką ofertą czela wiele salonów łazienek oferujących szeroki wybór produktów. W salonach łazienkowych można znaleźć meble i armaturę łazienkową polskich i zagranicznych producentów oraz wiele inspiracji na aranżację łazienki. Większość salonów oferuje możliwość zakupu produktów online, a łowcy okazji mogą trafić na bardzo ciekawe promocje. Ważną kwestią jest, że oferta w takich miejscach skrojona jest na „rożną kieszeń” umożliwiając każdemu znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie.

Projektant wnętrz Poznań

Last but not least: pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc architekta wnętrz. Decydując się na skorzystanie z takiego rodzaju usługi przed remontem łazienki należy wiedzieć, że zawiera ona szereg wskazówek dla wykonawców. Projekt w swej podstawowej formie oprócz układu funkcjonalnego, powinien więc posiadać także rysunki wykonawcze poszczególnych instalacji. Jest to o tyle istotne, że o ile zmiana układu nie zawsze wymaga przemodelowania instalacji wodnej, czy elektrycznej, to nowy układ rur rozrysowany przez projektanta znacznie przyspiesza prace hydrauliczne i ściąga z barków Klientów wiele niepotrzebnego stresu. Remont czas zacząć!

projekt-lazienki-wygodna-kabina-prysznicowa

Wygodna łazienka pod Poznaniem

Aranżacja łazienki na Strzeszynie Greckim

projekt-lazienki-z-kabina-prysznicowa-poznan

Nowoczesna łazienka na Naramowicach

Explore
Drag