Skip links
aranzacja-łazienki-z-oryginalną-kabiną prysznicową

Projektowanie łazienki, łazienek Poznań

Projekt łazienki

Remont łazienki jest bardzo często początkiem zmian w całym mieszkaniu czy domu. Pytania o projekt tego pomieszczenia są jednymi z najczęstszych zadawanych przez Klientów. Poniżej opisałam kilka wskazówek, które mogą ułatwić samodzielną modernizację łazienki.

Ile kosztuje remont łazienki?

Rozważając remont łazienki należy zastanowić się przede wszystkim nad budżetem inwestycji. Doświadczenie podpowiada, że warto czasem poczekać i przystąpić do prac z wyższą kwotą, pozwalającą na dobór takich urządzeń i materiałów jakie chcemy a nie tych jakie są dostępne. Planujmy zatem zakładając pewną rezerwę. Produkt wyższej jakości jest droższy (choć często różnice nie są tak duże jak można się spodziewać), ale bardziej ponadczasowy.
Oczywiście zdarzają się także okazje cenowe: armatura z wycofywanej kolekcji, czy końcówki płytek. Łowcy okazji mogą się na pewno wykazać. Jeśli jednak nie masz na to czasu, czy ochoty, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług architekta wnętrz. Projektant siłą rzeczy jest na bieżąco z ofertą rynku i bezbłędnie wyławia wyjątkowe oferty, by wkomponować je później w wystrój pomieszczenia – łazienki i nie tylko zresztą.

Projekty łazienek małych i dużych

Często tak przyzwyczajamy się do aktualnego układu pomieszczenia, że trudno samemu wymyślić coś kategorycznie innego i świeżego. Spojrzenie osoby z zewnątrz może przynieść zaskakujące efekty. Nierzadko zdarzało mi się, że moje propozycje projekty wywracały do góry nogami (na plus :-))pierwotne założenia inwestorów przyzwyczajonych do takiego a nie innego układu pomieszczenia. Jeśli masz wannę, warto się zastanowić nad czy nie warto z niej zrezygnować dla innych korzyści. Jest to ważne szczególnie w małych łazienkach. Nagle w dodatkowej przestrzeni może pojawić się dodatkowe urządzenie (pralka, suszarka), czy zabudowa meblowa pozwalająca ukryć łazienkowe tekstylia czy środki czystości. 

Projektant wnętrz

Last but not least: pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc architekta wnętrz. Decydując się na skorzystanie z takiego rodzaju usługi przed remontem łazienki należy wiedzieć, że zawiera ona szereg wskazówek dla wykonawców. Projekt w swej podstawowej formie oprócz układu funkcjonalnego, powinien więc posiadać także rysunki wykonawcze poszczególnych instalacji. Jest to o tyle istotne, że o ile zmiana układu nie zawsze wymaga przemodelowania instalacji wodnej, czy elektrycznej, to nowy układ rur rozrysowany przez projektanta znacznie przyspiesza prace hydrauliczne i ściąga z barków Klientów wiele niepotrzebnego stresu. Remont czas zacząć!

projekt-lazienki-z-kabina-prysznicowa-poznan

Projekt nowoczesnej i minimalistycznej łazienki w Poznaniu na Naramowicach

Explore
Drag