Skip links
projekt-salonu-z-jadalnia-poznan-solacz

Projektowanie wnętrz mieszkań, domów Poznań

Zaprojektowanie mieszkania to proces wymagający przede wszystkim specjalistycznej wiedzy. Musisz wiedzieć, że decydując się na wybór profesjonalnego architekta wnętrz możesz, a nawet powinieneś wymagać od niego co najmniej kilku propozycji dotyczących stylu. W przypadku dobrego biura projektowania wnętrz nie jest to wielki problem – już na samym począku rozmów zapewne padnie wiele pytań mających na celu poznanie Twoich oczekiwań.

projekt-domu-cytadela-hol

Projekt wnętrz dostosowany do oczekiwań

Architekt zbiera informacje dotyczące spodziewanego efektu końcowego, preferencje estetyczne, stylistyczne czy kolorystyczne swoich Klientów. Omawiany jest także zakres prac projektowych i terminarz zakończenia usługi. Oczywiście jedną z podstawowych kwestii jest poznanie budżetu remontu. Ten etap jest bardzo ważny, ponieważ już na wstępie można urealnić wymagania względem posiadanych środków. Doświadczenie projektanta jest tu nieocenione zarówno pod względem znajomości rynku produktów wnętrzarskich a także nakładu czasu potrzebnego do przeprowadzenia inwestycji. Niech nie zwiodą Cię trwające maksymalnie tydzień telewizyjne metamorfozy mieszkań czy domów…

Ile kosztuje projektant wnętrz?

Przed przystąpienie do projektu architekt przedstawia wycenę swojej usługi. Koszt projektu zależy od wielkości wnętrza (cena za metr kwadratowy powierzchni) i zakresu prac architekta. Usługę możemy podzielić na etapy podlegające odrębnej wycenie:

  • projekt koncepcyjny wnętrz, który polega na stworzeniu kilku propozycji układu funkcjonalnego pomieszczeń.
  • projekt kompleksowy – polega na rozwinięciu wybranej wcześniej koncepcji wnętrz, dodając urządzenia, meble, materiały wykończeniowe, dobierając kolorystykę czy oświetlenie. Architekt przedstawia to na rzutach i modelach 3D. Końcowym etapem jest przygotowanie rzutów i kładów technicznych dla ekip wykonawczych. Usługa zawiera również wspólny wybór materiałów i elementów wyposażenia w punktach sprzedaży. Opcją dodatkową i poszerzeniem usługi jest przedstawienie zaprojektowanych pomieszczeń w formie fotorealistycznych wizualizacji.
  • dodatkowej wycenie podlega też nadzór autorski nad przebiegiem prac – to usługa dla osób, które wolą, aby to architekt czuwał nad dopilnowaniem czy remont przebiega zgodnie z założeniami
 

Zanim powstanie projekt wnętrz

Każdy z wyżej wymienionych zakresów prac jest poprzedzony inwentaryzacją i pomiarami projektowanych pomieszczeń. To baza dla rysunków technicznych i precyzyjnego modelowania poszczególnych pomieszczeń. 

smochowice-salon-sofa

Eleganckie i wygodne wnętrze w Smochowicach

projekt-lazienki-wygodna-kabina-prysznicowa

Wygodna łazienka pod Poznaniem

salon-z-kuchnią-i-jadalnia-widok-calosci

Mieszkanie na Wergiliusza w Poznaniu

Nowoczesne wnętrze na Owidiusza w Poznaniu

projekt-salonu-z-kuchnia-lazarz

Wnętrze skandynawskim stylu na Łazarzu

projekt-salonu-z-kuchnią industrial

Industrialny dom w Dopiewcu pod Poznaniem

aranzacja-salonu-nowoczesma-

Wnętrze w eklektycznym stylu przy Cytadeli

projekt-kuchni-z-salonem-granatowe-dodatki

Domu w stylu nowoczesnym pod Swarzędzem

projekt-domu-kuchnią-z-jadalnia-kórnik

Minimalistyczny i elegancki dom w Kórniku

Explore
Drag