Skip links

Projekt klasycznego wnętrza mieszkania na Wildzie w Poznaniu

Klasyczny wystrój wnętrza w nowoczesnej odsłonie

Aranżacja tego wnętrza była dla projektanta niemałym wyzwaniem. Inwestorom zależało na utrzymaniu ducha ponad stuletniej kamienicy, w której znajduje się mieszkanie. Architekt wnętrz zaproponował autorską interpretację klasycznej stylistyki.

tel. 602 305 833
email info@ewakazmierowska.pl

projekt-mieszkania-korytarz

Stonowane kolory i symetryczne formy

Klasyczny styl widoczny jest tu głównie w postaci zdobień ze sztukaterii, stonowanych kolorów i symetrycznych, prostych form. Wzrok podąża za liniami gipsowych detali a regularne kształty obecne są także w postaci mebli, obrazów na ścianach i architektonicznych smaczkach, którymi to wnętrze jest naszpikowane. Odcienie barw wykorzystane w tym projekcie są stonowane i neutralne – współgrają z uporządkowaną regularnością form. Niemniej uważne oko odnajdzie odstępstwa od tej zasady w postaci oryginalnego sufitu w przedpokoju czy surowej odkrytej cegły komina w kuchni.

projektowanie-lazienki-poznan

Wnętrze komfortowe i funkcjonalne

Według założeń projektu, wnętrze miało nie tylko cieszyć oko, ale przede wszystkim zapewniać właścicielom wygodę i komfort mieszkania w nim. Pojawiło się tu zatem wiele funkcjonalnych rozwiązań: dużo miejsca do przechowywania w kuchni, wydzielona część jadalniana w salonie, wygodna i pakowna szafa w łazience. Komfortowe fotele, krzesła i sofa a także duża wanna w łazience dopełniają poczucia wygody panującego w tym nowocześnie klasycznym wnętrzu.

Podobne projekty

Explore
Drag