Skip links

Projekt mieszkania w stylu skandynawskim, nowoczesnym Poznań

Nowoczesne mieszkanie na Łazarzu w stylu skandynawskim

Projektant stanął tutaj przed trudnym zadaniem przekształcenia mieszkania dla pary w przestrzeń do życia dla czteroosobowej rodziny. Architekt wnętrz dokonał niemałej rewolucji w tym nietypowym i niewielkim wnętrzu, przenosząc dotychczasową sypialnię z osobnego pokoju do wydzielonego kącika w największym pomieszczeniu – łóżko małżeńskie zostało ukryte za komodą dając parze wrażenie intymności. Innym zabiegiem aranżacyjnym było wyburzenie ściany i połączenie kuchni z salonem. Projektant wnętrza osiągnął w ten sposób większą przestrzeń do życia łącząc funkcje przygotowania posiłków, jadalni i salonu.

tel. 602 305 833
email info@ewakazmierowska.pl

aranżacja-małego-mieszkania-funkcjonalna-salon--kuchnia

Połączenie stylu nowoczesnego i skandynawskiego

Niemniej ważną wytyczną dla architekta było stworzenie wystroju wykorzystując inspiracje stylem nowoczesnym i skandynawskim. W tym celu zastosowano biały kolor ścian, co powiększyło optycznie całe wnętrze. Naturalnie drewniana podłoga została pomalowana jasno szarą farbą nadając pomieszczeniu odpowiedni, skandynawski charakter.

projekt-salonu-z-kuchnia-lazarz
projekt-mieszkania-lazarz-pokoj-dziececy

Monochromatyczna kolorystyka w kuchni i ciepłe barwy pokoju dziecięcego

Meble i zabudowa kuchenna głównie w odcieniach czerni i szarości komponują się z wrażeniem surowości ścian. Monochromatyczna kolorystyka została przełamana naturalnym odcieniem stołu ocieplając wnętrze. Dotychczasowa sypialna została przekształcona w pokój dziecięcy, spójny z całością wystroju, lecz ocieplony odcieniami zieleni.

Podobne projekty

Explore
Drag