Skip links

Projekt eklektycznego domu w Poznaniu na Cytadeli

Eklektyczny styl w nowoczesnym wydaniu

Jak zaprojektować wnętrze, w którym punktem wyjścia jest zabytkowy regał odziedziczony po przodach? Jednym z pomysłów projektanta wnętrz na wyjście z tej sytuacji była odpowiednia mieszanka stylów tak by z jednej strony wyrazić szacunek dla historii rodziny a z drugiej nadać jej współczesny charakter odpowiadający poczuciu estetyki inwestorów. Stąd widoczna w tym wnętrzu eklektyczna mieszanka stylów utrzymana w ryzach spójnej koncepcji.

tel. 602 305 833
email info@ewakazmierowska.pl

projekt-domu-cytadela-hol

Wyrazista mozaika na podłodze motywem przewodnim

Kolorystyka wnętrza naturalnie dzieli je na kilka stref. Na dole, pomimo otwartej przestrzeni poszczególne funkcje pomieszczeń zostały wyraźnie podkreślone kolorami dodatków. Od wejścia ton nadaje czarno biała mozaika holu, przechodząca do jadalni i kuchni. Architekt zastosował w przedpokoju oryginalną tapetę nawiązującą kolorem i stylem do płytek na podłodze.

aranzacja-jadalni-oryginalna

Elementy industrialne

Eklektyczna zabawa stylami i wykorzystanie czerni i bieli dały możliwość wykorzystania detali industrialnych, na których także zależało lokatorom. Stąd czarny wystrój toalety dla gości, wykorzystanie metalowych drzwi przesuwanych do kuchni, wypełnionych matowionym szkłem przepuszczającym światło. Z drugiej strony jadalni projektant zaproponował także ustawienie profilowanej metalowej „ścianki” oddzielającej klatkę schodową prowadzącą na piętro.

projekt-pokoju-dziecego-z-drabinkami

Łagodne kolory pokojów na piętrze

Pokoje dziecięce na piętrze siła rzeczy musiały być mniej industrialne z uwagi na swoich lokatorów 😊 O ile jeszcze w sypialni rodziców widać nawiązania do czarno białej mozaiki (tapeta) to najmłodsi mieszkańcy zapragnęli w swoich małych czterech ścianach innych barw, swoich ulubionych ma się rozumieć. I tak wśród praktycznych mebli i zabudów widzimy błękity i zielenie odpowiadające charakterom lokatorów.

Podobne projekty

smochowice-salon-sofa

Eleganckie i wygodne wnętrze w Smochowicach

projekt-lazienki-wygodna-kabina-prysznicowa

Wygodna łazienka pod Poznaniem

projekt-salonu-z-kuchnią industrial

Industrialny dom w Dopiewcu pod Poznaniem

projekt-kuchni-z-salonem-granatowe-dodatki

Domu w stylu nowoczesnym pod Swarzędzem

projekt-domu-kuchnią-z-jadalnia-kórnik

Minimalistyczny i elegancki dom w Kórniku

salon-kiekrz

Klasyczne i funkcjonalne wnętrze domu w Kiekrzu

projekt-nowoczesnej-kuchni-naramowice

Dom i wnętrze na Naramowicach

Explore
Drag