Skip links

Projekt mieszkania na Strzeszynie w Poznaniu

Nowoczesna aranżacja wnętrza na Strzeszynie Greckim

W mieszkaniu w bloku z lat 90-tych, architekt wnętrz zaproponował generalny remont i przemodelowanie całego układu funkcjonalnego. Inwestorom zależało przede na nowoczesnym stylu z wykorzystaniem wyrazistych barw przełamanych naturalnymi odcieniami drewna.

aranżacja-małej-toalety

Aranżacja małej toalety

Pomimo niewielkiej powierzchni pomieszczenia wspólnie z inwestorami uznaliśmy, że jasne kolory ścian nie dadzą zbyt dużego efektu powiększającego optycznie. Przy doborze płytek trzymaliśmy się zatem odcieni granatowych i naturalnego drewna obecnych w całym mieszkaniu. Ciemniejsze odcienie zostały przełamane grą świateł ponieważ złote elementy występujące na płytkach odbijają ledowe światło ukryte na tylnej ścianie toalety.

projekt-łazienki-kabina-prysznicowa

Aranżacja płytki do małej łazienki

Mozaika ułożona w kabinie prysznicowej jest kolorystycznym podsumowaniem całego projektu. Trochę frywolnie pobawiliśmy się układem płytek, niemniej zależało mi, aby ten raczej mocny akcent ograniczyć tylko do tego miejsca, aby nie dominował odbioru całego wnętrza. Mamy tu zatem szarości, biele, stłumione zielenie i fiolety w krzykliwym zestawieniu w rozmyślnie ukrytym miejscu.

Podobne projekty

Explore
Drag