Skip links

Projekt nowoczesnego mieszkania Poznań Owidiusza

Nowoczesne mieszkanie na Owidiusza

To zlecenie wzięło swój początek w chęci zmiany w mieszkaniu użytkowanym przez swoich właścicieli od kilku ładnych lat. Zapragnęli wyjść poza ramy tradycyjnego mieszkania w niedużym bloku w popularnej dzielnicy Poznania. Architekt wnętrz przedstawił wizję unowocześnienia stylu poprzez otwarcie kuchni na salon. Wiązało się to z całkowitą przebudową pomieszczenia a przede wszystkim wyburzenia całej ściany. Wysiłek ten zwrócił się z nawiązką.

tel. 602 305 833
email info@ewakazmierowska.pl

salon-z-jadalnią-drewniany-stół

Kuchnia z wyspą otwarta na salon

Dzięki likwidacji ściany oddzielającej kuchnię od salonu, mieszkanie zyskało znacznie większe i jaśniejsze pomieszczenie. Właściciele zyskali przestrzeń do wspólnego spędzania czasu na czym bardzo im zależało. Projektant zaproponował powstanie wyspy będącej swoistym przejściem pomiędzy funkcją użytkową kuchni a wypoczynkową salonu.

nowoczesny-salon-z-jadalnią

Kuchnia z wyspą do siedzenia

Kontrapunktem dla granatowych odcieni części zabudowy meblowej jest naturalny kolor drewna podłogi, szafek i blatów. Nowoczesny stylu mieszkania wzbogacono o kilka industrialnych dodatków. Oryginalny wzór płytek ściany kuchennej uzupełniono metalowym, czarnym okapem. Granatowa zabudowa meblowa mieszkania przetkana jest czarnymi półkami o stalowej ramie i ciemnymi, surowymi hokerami. Całości dopełnia ciężki drewniany stół części jadalnej.

Podobne projekty

Explore
Drag