Skip links
aranzacja-wnetrza-lazienki-wergiliusza

Kilka zasad aranżacji małych łazienek | Projekty wnętrz Poznań

Odpowiednie kolory | Aranżacja małej łazienki

Najważniejszych elementów aranżacji małych łazienek i toalet jest taki dobór kolorów, aby sprawić wrażenie większej przestrzeni. Idealnym wyborem będą beże, szarości, biele oraz pastelowe kolory. 

projekt-mieszkania-wilda-lazienka

Optyczne powiększenie | Mała łazienka w bloku

Kolejnym sposobem na optyczne powiększenie małych łazienek i toalet jest zastosowanie luster. Duże lustra optycznie powiększą przestrzeń i wprowadzą do niej więcej światła. Innym prosty, pomysłem jest zastosowanie szklanych elementów np kabin prysznicowych, aby nie ograniczać wizualnie przestrzeni.

Funkcjonalne meble | Minimalizm przestrzeni

Małe łazienki domagają się sprytnych rozwiązań. Warto wykorzystać każdy centymetr kwadratowy na odpowiednią zabudowę meblową. Zyskami dzięki niej sporo przestrzeni do ukrycia różnych „przydasiów”. Nie bójmy się zatem wiszących szafek, szuflad po umywalką itd. Pozwolą ukryć wszystkie niezbędne akcesoriów, a to daje niewielkiej łazience czy toalecie wizualny „oddech”. Minimalizm zawsze sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach.

Odpowiednie oświetlenie | Projektant wnętrz Poznań

Zgodnie z zasadą aby we wszystkim znajdować umiar, warto by oświetlenie łazienki rozświetlało ją, ale jednocześnie nie oślepiało. Często proponuję zastosowanie kilku punktów świetlnych, które rozświetlą przestrzeń i wprowadzą do niej przyjemną atmosferę, ale nie przytłaczają ilością wykorzystanych luxów. Tym bardziej, że dziś wiele lamp pełni jednocześnie funkcję ozdób wnętrza.

Mam nadzieję, że dzięki powyższym kilku zasadom, Wasze na małe łazienki i toalety zyskają (przynajmniej wizualnie) trochę przestrzeni 🙂

Explore
Drag