Skip links

Projekt minimalistycznej i industrialnej kawalerki w Poznaniu na Ratajach

Minimalistyczne wnętrze z elementami industrialnymi

W przypadku tego zlecenia wiodącą wytyczną dla architekta wnętrz było zaprojektowanie kawalerki w popularnym dziś stylu minimal z zachowaniem wszystkich ważnych funkcji. Projektant zaproponował tu wyjście poza pierwsze założenia poprzez dodanie elementów industrialnych. W efekcie zwykła kawalerka zyskała design nawiązujący do współczesnych i modnych trendów.

tel. 602 305 833
email info@ewakazmierowska.pl

Industrialny styl | stonowane barwy wnętrza

Nieduży metraż mieszkania dzięki kilku trikom nie jest w odbiorze zbyt odczuwalny. Stało się tak dzięki połączeniu salonu z kuchnią, białym ścianom i meblom, a także wykorzystaniu lustra zamontowanego do grzbietowej ściany szafy oddzielającej przedpokój i kuchnię. Stonowana kolorystyka mieszkania została ocieplona w nienarzucający się sposób przez naturalne drewno frontów w kuchni, mebli w łazience i sypialni a także pistacjowy sufit, który dostrzegamy dopiero po pewnym czasie.

aranżacja-kawalerki-industrialna-ścianka

Aranżacja kawalerki | industrialne dodatki

Nieco surowy, industrialny sznyt wnętrza uzyskano poprzez zastosowanie ciemnych odcieni lamperii, metalowych elementów mebli, czy eleganckich listew przypodłogowych. To oczywiście nie wszystko. Sypialnię od salonu oddziela czarna, metalowa ścianka wypełniona dekoracyjnym szkłem przepuszczającym światło, ale zapewniającym intymność w pomieszczeniu. Charakter salonowi nadaje także winylowa podłoga w kolorze surowego betonu. Projektant postarał się, aby w niewielkiej powierzchni kawalerki powstało maksymalnie dużo przestrzeni do przechowywania. Stąd duża liczba wysokich szaf i półek, w salonie, kuchni, sypialni czy łazience.

Podobne projekty

Explore
Drag