Skip links
projekt-pokoju-dzeiwczynki-bialy-naramowice

Jak urządzić pokój młodzieżowy | Projektowanie wnętrz Poznań

Pokój młodzieżowy aranżacje | Projekty wnętrz Poznań

Lata pracy w zawodzie architekta wnętrz nauczyły mnie, że zaprojektowanie pokoju dla dorastających dzieci jest jednym z największych projektowych wyzwań. Nastoletni klienci najczęściej wiedzą jedno: chcą, aby wystrój był inny niż dotychczasowy. Ma zerwać z dzieciństwem i być odzwierciedleniem…no właśnie. Tu zaczynają się projektowe schody, ponieważ azymut dorastania nie jest jeszcze odpowiednio ustawiony.Wewnętrzne impulsy są często bardzo sprzeczne a ustalenie estetycznego kierunku nowego wystroju wymaga od architekta przede wszystkim złapania nici porozumienia z nastoletnim lokatorem.

oryginalny-projekt-pokoju-dziewczynki-poznan

Nastolatek: indywidualizm przede wszystkim

Pokój młodzieżowy powinien więc jak najbardziej odzwierciedlać charakter i zainteresowania jego mieszkańca. Łatwo napisać, trudniej zrobić 🙂 Ten charakter dopiero się kształtuje, pomysły na nowy wygląd pokoju zmieniają się często. Poznając młodego człowieka nieco bliżej, można wyrobić sobie pewne idee co może się spodobać. Podstawowa zasada brzmi: niczego nie narzucać. I tak, po nitce do kłębka: zyskując zaufanie można zacząć przemycać własne pomysły 🙂 Indywidualność musi jednak wybrzmieć, więc osobiste akcenty będą nieodzowne. Często wyszukuję coś oryginalnego: obraz, plakat, czy inny element wyposażenia zahaczający o zainteresowania nastolatka. Działa to świetnie, szczególnie w kwestii budowania zaufania do pomysłów architekta dotyczących głównych założeń projektowych wnętrza pokoju.

Wnętrze. Można już projektować.

Choć nastolatek będzie nie dostrzeże potrzeby ustawienia w pokoju czegoś więcej niż wygodnego łóżka, to należy dorzucić jednak to i owo. Być może z czasem młodzież to doceni. Nie zapominajmy więc o jakże nudnej funkcjonalności (jak najwięcej miejsca do przechowywania), czy nieatrakcyjnej ergonomii :-). Dobre doświetlenie pokoju to podstawa, szczególnie przy aranżowaniu miejsca do nauki. W przypadku nastolatka nie jest to bez znaczenia 🙂 O ile powierzchnia pokoju na to pozwoli, warto pomyśleć o miejscu do relaksu, czy raczej do spędzania czasu ze znajomymi. 

W tym kontekście nie wiem, czy najważniejszą kwestią nie będzie jednak zadbanie o dźwiękoszczelne drzwi 🙂

smochowice-salon-sofa

Eleganckie i wygodne wnętrze w Smochowicach

projekt-lazienki-wygodna-kabina-prysznicowa

Wygodna łazienka pod Poznaniem

projekt-salki-konferencyjnej-lampy-ścienne

Projekt wnętrza biura firmy logistycznej

projekt-salonu-z-kuchnią industrial

Industrialny dom w Dopiewcu pod Poznaniem

aranzacja-salonu-nowoczesma-

Wnętrze w eklektycznym stylu przy Cytadeli

projekt-kuchni-z-salonem-granatowe-dodatki

Domu w stylu nowoczesnym pod Swarzędzem

projekt-domu-kuchnią-z-jadalnia-kórnik

Minimalistyczny i elegancki dom w Kórniku

salon-kiekrz

Klasyczne i funkcjonalne wnętrze domu w Kiekrzu

projekt-nowoczesnej-kuchni-naramowice

Dom i wnętrze na Naramowicach

Explore
Drag