Skip links
styl-nowoczesny-salon

Modern, czyli styl nowoczesny w projektowaniu wnętrz

Styl nowoczesny – założenia

Styl nowoczesny, to termin związany z modernizmem – ruchem artystycznym i kulturalnym z początku XX wieku. Stąd nierzadko używa się zamiennie pojęcia stylu modern. Tamta nowoczesność rozumiana była jako odejście od tradycyjnych form i technik na rzecz nowych pomysłów i technologii. Te idee wyrażane były poprzez minimalizm zamiast skomplikowanej dekoracji, podkreślenie wyrazistej, ale prostej formy i funkcjonalność rozwiązań. Już wtedy moderniści preferowali najnowsze technologie i innowacyjne materiały. Postulaty modernizmu aktualne są także współcześnie.

łazienka-minimalistyczna

Nowoczesne aranżacje wnętrz

Te postulaty to rzecz jasna funkcjonalność wnętrza, proste lecz wyraziste formy, użycie innowacyjnych materiałów, czy technologii. W tym miejscu znajdziemy punkt styczny pomiędzy nowoczesnością a współczesnością: dzisiejsze materiały czy technologie są o wiele bardziej zaawansowane niż te sprzed 100 lat. Na naszych oczach zmienia się także kulturowy kontekst innowacyjności kierujący nasz wzrok w kierunku możliwie najmniejszym wpływie technologii na środowisko. Stąd będziemy mieli tu do czynienia z rozwiązaniami energooszczędnymi i ekologicznymi takimi jak nowoczesne rozwiązania oświetleniowe czy inteligentne systemy domowe.

Styl modern – nowocześnie i współcześnie

Wybory estetyczne w stylu nowoczesnym będą odzwierciedlać wyżej wymienione założenia. Zatem często spotkamy tu prostotę form, czy nawet minimalizm przy czym naczelną zasadą będzie tu wciąż funkcjonalność i wygoda. W kolorystyce będą dominować raczej neutralne odcienie zyskujące głębię dzięki wykorzystaniu różnych faktur i materiałów lub podkreśleniu dodatkowym oświetleniem.

Styl nowoczesny mimo swojej prostoty, pozwala na wiele wariantów i interpretacji, przez co zawsze pozostaje w modzie. Lubię jednak nowoczesność przemyślaną, funkcjonalna i odzwierciedlająca poczucie estetyki moich Klientów.

 

Aranżacja łazienki na Strzeszynie Greckim

salon-z-kuchnią-i-jadalnia-widok-calosci

Mieszkanie na Wergiliusza w Poznaniu

Nowoczesne wnętrze na Owidiusza w Poznaniu

projekt-salonu-z-kuchnia-lazarz

Wnętrze skandynawskim stylu na Łazarzu

aranżacja-kawalerki-funkcjonalna

Kawalerka w kamienicy na Jeżycach

aranzacja-salonu-nowoczesma-

Wnętrze w eklektycznym stylu przy Cytadeli

Explore
Drag